Home » ACV » Acv SLME

Acv SLME

Poză Acv SLME
 

Variante

Acv SLME 300Contactaţi-ne pentru preţ
Acv SLME 400Contactaţi-ne pentru preţ
Acv SLME 600Contactaţi-ne pentru preţ
Acv SLME 800Contactaţi-ne pentru preţ
Preţuri în LEI / bucată cu TVA inclus.
ACV Acv SLME 1000000 0  

 

 

Pentru preturi si detalii complexe vizitati noul site unde gasiti oferta completa a acestui model de centrala termica. Click pe link-ul de mai jos>

Boilere ACV

 

 

Smart Line Multi Energy (SLME) este un boiler pentru apă caldă menajeră, fabricat din oţel inoxidabil cu Schimbător de căldură „Tank în Tank”. Serpentina din oţel carbon este integrată în partea de jos a rezervorului. Suprafaţa mare de schimb termic, combinată cu rezistenţa la presiune ridicată permite utilizarea echipamentului cu multiple surse de energie, cum ar fi sisteme de încălzire centrală, energie solară dar şi ca buffer-tank pentru cazane pe lemn/peleţi şi pompe de căldură.

“Tank-în-Tank” este un schimbător de căldură cu acumulator intern, cu două rezervoare concentrice: rezervorul intern conţine apă sanitară pentru încălzit (secundar) iar rezervorul extern conţine agentul încălzitor (primar) care circulă între cele două rezervoare şi transferă căldura sa apei sanitare.

Rezervorul interior este inima acestui boiler: este supus agresivităţii apei de alimentare, presiunilor ridicate şi variaţiilor de temperatură. Acest rezervor este executat din oţel inoxidabil solid crom-nichell (oţel inox 304), integral sudat în atmosferă protectoare de argon prin utilizarea tehnicii Tungsten Inert Gas (T.I.G.).

Rezervorul extern care conţine apa de la circuitul primar de la cazan, este fabricat din oţel carbon STW 22.

Izolaţia termică este realizată prin utilizarea de spumă poliuretanică injectată de înaltă densitate, 50 mm grosime, fără CFC. Jacheta de protecţie este din polipropilenă, un material plastic care oferă o rezistenţă ridicata la şocuri şi care are de asemenea un aspect plăcut.

Boilerele SLME pot fi echipate cu o rezistenţă electrică autonomă cu termostat de reglaj şi securitate integrat. Termostatul de control al boilerului nu poate controla rezistenţa electrică.

Caracteristici:

  • Boiler pentru apă caldă menajeră din oţel inoxidabil
  • Schimbător de căldura „Tank în Tank”
  • Boiler Multienergie: solară, geotermală, termică, electrică
  • Serpentină din oţel carbon
  • Izolaţie termică din spumă poliuretanică rigidă de 50 mm
  • Teaca pentru sonda de temperatură la nivelul serpentinei
  • Termostat de comandă
  • Produs de ACV Belgia

 

Caracteristici tehnice

Date tehniceumSLME 300SLME 400SLME 600SLME 800
Capacitate totalălitri303395606800
Capacitate circuit primarlitri165219365517
Capacitate circuit sanitarlitri126164225263
Capacitate rezistențălitri12121620
Debit fluid circuit primarL/h3000300030003000
Debit fluid rezistențăL/h3000300030003000
Pierdere de presiune primarmbar42454850
Pierdere de presiune rezistențămbar533533186216
Suprafață încălzire rezervorm21.461.941.92.65
Suprafață încălzire rezistențăm21.81.82.53
Presiune maximă circuit încălzirebar3333
Presiune maximă circuit a.c.m.bar10101010
Presiune maximă circuit rezistențăbar10101010
Termeratură maximă de operare°C90909090
Greutate golkg99120180220
Debit de vârf 40°CL/10min418558686860
Debit de vârf 45°CL/10min348464582737
Debit de vârf 60°CL/10min206274358444
Debit de vârf 40°CL/60min888118414161691
Debit de vârf 45°CL/60min73297611671450
Debit de vârf 60°CL/60min402536661808
Debit constant 40°CL/h564752876998
Debit constant 45°CL/h460614702855
Debit constant 60°CL/h235314364437
Timp pre-încălzireminute757599109
Putere maximă absorbită la 45°CkW19252935
Debit de vârf 40°CL/10min418558686922
Debit de vârf 45°CL/10min348464582790
Debit de vârf 60°CL/10min206274358504
Debit de vârf 40°CL/60min1225163318722666
Debit de vârf 45°CL/60min1003133815592285
Debit de vârf 60°CL/60min5907869351368
Debit de vârf 40°CL/h967128914232093
Debit de vârf 45°CL/h786104811721794
Debit de vârf 60°CL/h4616146931037
Timp pre-încălzireminute45456053
Putere maximă absorbită la 45°CkW32434873
SC UNICAL GAZ SRL
str. Calea Moţilor, nr. 87, bl. M3B, parter
Alba Iulia, România 510079